To już ostatnia prosta eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki. Znamy już 8 uczestników Giełdy. W piątek 28 lutego poznamy dziewiątego uczestnika, który zostanie wyłoniony podczas audycji eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki o godzinie 21:00 na antenie Radia Sygnały.
Zasady głosowania zostaną podane w trakcie trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej waszych głosów zakwalifikuje się do finału, który będzie mieć miejsce 20 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Uczestnikami 9 eliminacji do Zimowej Giełdy Piosenki są:

Aggie to pseudonim wokalistki, którą jest Agnieszka Mierzwa. Początkowo był to solowy projekt zawiązany w lutym 2019r. W listopadzie 2019r. został on poszerzony o partie instrumentalne: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja i klawisze. Jako formacja Aggie wykonujemy muzykę pop z elementami rocka w języku polskim i angielskim. Inspirujemy się muzyką lat 60’ 70’ 80’ i 90’.

Ania Karp – młoda wokalistka, studentka wydziału jazzowego na UMCS w Lublinie, nauczycielka śpiewu. Kocha muzykę, pisze własne teksty, komponuje, słucha. Od najmłodszych lat jest związana z muzyką, chciała kiedyś grać na skrzypcach, jednak poprzez budowę swojego ciała było to niemożliwe. Poprzestała na głosie, jednak poprzestanie to złe słowo. Ciągle się rozwija i szuka swojego miejsca w muzycznym świecie.

Mam swój projekt muzyczny pod pseudonimem Ania Sama, gram z gitarzystą Dominikiem Plebankiem i cajonistą Sebastianem Bartoszem. Skład jest kameralny, w zależności od okazji powiększamy go jeszcze o pianistę i basistę. Jestem odpowiedzialna za teksty i melodie w piosenkach, z muzyką pomagali mi producenci, z którymi współpracowałam przy przygotowaniu mojego mini albumu – byli to Szymon Piotrowski, Patrick the Pan i Michał Sarapata.

Zespół Ćma Mać powstał w Krakowie, choć każdy członek zespołu pochodzi z innego miasta. Klasyfikujemy się jako zespół funk rockowy. Skład: Julia Mika- wokal, Jakub Filipczyk- gitara prowadząca, Konrad Markowski- gitara rytmiczna, Emil Klonowski- bas, Kamil Kaczmarczyk- perkusja.

HENDON – POLSKA GRUPA ROCKOWA. W SWOICH KOMPOZYCJACH UMIEJĘTNIE ŁĄCZY ELEMENTY SEATLOWSKIEGO GRUNGE’U, MELODYJNEGO ROCKA ORAZ CHARAKTERYSTYCZNEJ, MOCNEJ, VINTAGE ROCKOWEJ ESTETYKI.…”HENDON – TO ULUBIEŃCY BYWALCÓW KLUBOWYCH CZELUŚCI ORAZ UCZESTNIKÓW DUŻYCH, MUZYCZNYCH, PLENEROWYCH SPĘDÓW”…

Hey J – wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i melodii. Śpiewa i komponuje, co jej w duszy gra. Hey J to złoto, czerń i róż. W muzykę wkłada całe swoje SERCE, a każda osoba jej słuchająca jest dla niej DIAMENTEM. Jest absolwentką I st. Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie klarnetu. Pochodzi z małego miasta znanego wszystkim z Rodzinki.pl- Skaryszew. Od 10 lat jest zakochana w Warszawie i tu znalazła swoje miejsce na stałe.

Projekt Jutuber to solowe wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora,  producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, współpracującego z takimi tuzami jak S. Soyka, czy B. Lankosz. Jutuber porusza wiele aktualnych kwestii z zakresu ekologii, ocieplenia  klimatu, hejtu w internecie, polityki i mediów.

Zespół Kris Romski tworzą: Roman Gałka Vocal /gitara basowa, Krzysztof Gruszka/gitara, Wojtek Śiytnik perkusja. Zespół to wypadkowa doświadczeń oraz gra w różnych zespołach na terenie woj Opolskiego i Dolnośląskiego Muzycznie… Kris Romski to energia szeroko pojęty klimat rockowo alternatywnej muzyki.

MAD in Poland to nowy projekt muzyków związanych od dawna z pomorską sceną muzyczną. Muzyka zespołu oscyluje wokół rocka i grunge’u, lecz w nieco nowocześniejszym, odświeżonym wydaniu. Cechą charakterystyczną zespołu jest szorstkie brzmienie warstwy instrumentalnej wyraźnie kontrastującej z głosem wokalisty.

Zespół Majaki powstał w 2016. Wtedy to podjęliśmy próbę tworzenia własnej muzyki opartej o style z okolic rocka. Załączone nagrania to początki. Teraz jesteśmy dojrzalsi gotowi aby zaprezentować nasz nowy styl. Zespoł tworzą, Rafał Zontek gitara wokal, Sebastian Bieniek gitara, Sławomir Kyrcz bass, Piotr Kiczek perkusja.

Jesteśmy My Own Wasteland, rockowa supergrupa z Warszawy założona w maju 2017 roku łącząca w sobie masę energii, skoczne i melodyczne riffy oraz oryginalne teksty opowiadające o pozytywnym podejściu do świata w XXI wieku. Uwielbiamy eksperymentować i robić wszystko w swój oryginalny sposób.

Pragma to zespół z Warszawy, grający muzykę z pogranicza Indie-pop i alternatywny. Na spokojnie, bez pośpiechu z dużą dawką przestrzeni i emocji. Sklejają słowa i wzajemne inspiracje w jedną zwartą całość aby opowiedzieć historie z przeróżnym zakończeniem.

Restless Sea to pomorska grupa muzyczna, założona przez Sławomira Muszka oraz Adama Szczepańskiego w 2016 rok. Zespół gra obecnie w składzie: Klaudia Kułakowski – Wokal, Mateusz Ostapiuk – Gitara, Sławomir Muszka – Bass, Adam Szczepański – Perkusja. Restless Sea to połączenie melodyjnego rocka z metalowym zacięciem. Robimy to co kochamy. Muzykę!
Mieszanka pokoleń, doświadczeń i emocji.

Cześć jesteśmy rock n roll rebels z sosnowca.Gramy muzykę lat 50 60,w naszej szybkiej i cięzkiej aranżacji z poczuciem ducha i serca tamtych lat. Wzorujemy się i inspirujemy legendami którzy którzy dali fundament dla każdego gatunku muzyki rockowej w następnych dziesięcioleciach. Jerry Lee Lewis. Elvis Presley. Bill Halley. Little Richard. Chuck Berry.

Sound of Touch to warszawski zespół pop-rockowy. W muzyce kwintetu słychać różnorodne inspiracje (art rock, rock’n’roll, funk). Zespół wyróżnia charyzmatyczny żeński wokal, wyjątkowe aranżacje oraz ciekawe interakcje gitary z klawiszami. Muzycy mają na koncie szereg nagród (poniżej lista najważniejszych osiągnięć). Występowali już w takich klubach jak Proxima, Medyk, Harenda, czy Hydrozagadka, a także na scenach plenerowych warszawskich uczelni.