Znamy już 7 uczestników Zimowej Giełdy Piosenki. W piątek 8 marca o godzinie 19:00 na antenie Radia Sygnały zostanie wyłoniony 8 finalista Giełdy.
Zasady głosowania zostaną podane podczas trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów przyjedzie do Opola na finał 21 marca. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą do dogrywki, która będzie mieć również miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespoły, które biorą udział w 8 eliminacjach do Giełdy to:
Blend powstał w 2003 roku. Stworzony i prowadzony do dziś przez Piotra Rut, gitarzystę zespołu Poziom 600. Twórczość inspirowana muzyką rockową lat 70-tych. W roku 2006 Zespół zadebiutował w telewizji TV3 Katowice, w programie muzycznym „GRAMY”. W 2012 roku był półfinalistą ANTYFEST organizowanego przez ANTYRADIO, oraz ćwierćfinalistą telewizyjnego show MUST BE THE MUSIC.
Carol Markovsky – Nasza muzyka jest sympatyczna i skłania się ku inspiracjom takim jak The Doors, Pink Floyd, Led Zeppelin, Rival Sons, Krzysztof Klenczon. Mamy za sobą występ razem z Markiem Piekarczykiem podczas płockich warsztatów muzycznych organizowanych przez POKiS w Płocku oraz supporty takich wykonawców jak Red Lips, Gazebo, Cuba de Zoo, Wilki, Lady Pank, Szymon Wydra & Carpe Diem.
DOBS – Department Of Blues & Soul, w wolnym tłumaczeniu nazwa oznacza wydział duszy będącej w smutku. To właśnie cierpienie rodzi potrzebę tworzenia. Muzyka jest dla nas ucieczką z życia, które wiąże się z cierpieniem. Jest drogą ku wolności, ponieważ w akcie przeżyci powodowanych wrażeniem czystej formy estetycznej przenosimy się w sferę metafizycznego poczucia jedności. To jest sensem naszego istnienia.
Zespół Free Road w obecnym składzie od 2015: Aleksander Dobaczewski – bass Horacy Dobaczewski – perkusja Piotr Dobrosielski – gitara Andrzej Skwarski – wokal/gitara pochodzi ze Żnina.Gramy utwory własnej kompozycji,które są powrotem do lat 60,70,90 oraz stanowią mieszankę styli, którą określamy jako MRG. Zespół ma zagrane za sobą ponad sto koncertów w Polsce i za granicą.Chętnie organizujemy koncerty charytatywne. Na scenie czujemy się jak w domu.Poprzez energetyczne granie wprowadzamy na scenę powiew świeżej bryzy, co docenia nasza publika.
OREADA przyjeżdża ze wsi i robi muzykę! Swoje brzmienia określa słowem FolkOFF. Inspirowanym kulturą ludową tekstom towarzyszą oryginalne i nowoczesne aranżacje oraz szczere emocje. Muzyka OREADY ma w sobie coś pierwotnego, a swoją naturalną prawdziwością pozytywnie oddziałuje na słuchaczy.
Solaris Road – Swoją muzykę określają jako New Wave Rock – „to mieszanka stylu new wave pełnego elektronicznego brzmienia oraz rock’a z cięższymi riffami z interesującą linią melodyczną” wyjaśniają. Grupa koncertuje w kraju i za granicą i jest obecna na antenach rozgłośni radiowych w Polsce oraz w 2012 radia Chicago USA.
Szczeciński artysta „STAN GER.” po latach tworzenia do szuflady postanowił zaprezentować swoje brzmienia szerszej publiczności. Inspiracje znajduje w otaczającym go świecie – garściami czerpie ze swoich przemyśleń i doświadczeń, chociaż, jak sam podkreśla, to smutek jest głównym motywem jego twórczości. Artysta nie boi się odważnych fuzji gatunków – w utworach łączy muzyką klasyczną z elektroniką oraz… rockiem gotyckim. Gitarowe riffy, delikatne brzmienie fortepianu, syntezator i męski wokal wprowadzają słuchacza w muzyczny trans.
Pomimo młodego wieku członków zespołu, jego historia sięga 2013 roku, kiedy do zainspirowanych muzyką rockową uczniów gimnazjum (Piotra Bobowskiego, Mariusza Mierzejewskiego, Michała Kosiorka i Patryka Groszyka) dołączył Damian Kośnik, który wzbogacił zespół o brzmienie gitary basowej oraz zastąpił śpiewającego w raczkującej kapeli Mariusza. Podczas jednej z prób, w głowie Patryka narodził się pomysł na nazwę zespołu. Reszta członków przyjęła nazwę z entuzjazmem i w tamtym momencie narodziła się Strefa 51.
Twórczość zespołu Summana jest wypadkową autorskich kompozycji oraz tradycyjnych pieśni z różnych stron świata. Mieszają się w niej
afrykańskie rytmy, słowiańskie zaśpiewy i cygańskie melodie. Zespół tworzy 6 różnych osobowości muzycznych, które połączyła pasja, chęć przełamywania schematów a przede wszystkim niesamowita energia, która się wyzwala, gdy zespół gra na żywo. Swoją muzykę nazywają „bezpańską”.
WIZJA LOKALNA – Poznański zespół grający skojarzenie klasycznego rocka z gitarowym graniem lat 90-tych. Teksty pisane w języku ojczystym są efektem przemyśleń nad życiem i problemami, z którymi borykają się na co dzień młodzi ludzie.
Wszystko jest muzyką: Krakowski zespół grający muzykę autorską. Założony w lutym 2018 r. Nazwa zespołu jest parafrazą słów Edwarda Stachury, który mawiał: „…wszystko jest poezja…” Członkowie „WJM” mimo różnicy wieku czy różnorodności środowisk w których żyją na co dzień, posiadają niepowtarzalną wrażliwość, z którą tworzą i koncertują. Kreując swoje kompozycje wkładają 110% samych siebie, co sprawia, że „Wszystko Jest Muzyka”