Od początku stycznia w każdy poniedziałek na antenie Radia Sygnały wyłaniane były zespoły, które pojawią się 21 marca 2019 podczas gali finałowej. Zespoły z 2 i 3 miejsca automatycznie kwalifikowały się do dodatkowej audycji, która wyłoni ostatniego finalistę. 
We sobotę 16 marca 2019 od 21:00 na antenie Radia Sygnały będzie mieć miejsce ostatnia audycja Dogrywka do Zimowej Giełdy Piosenki. Głosować będzie można podczas trwania audycji. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Zespół, który zakwalifikuje się do audycji będzie musiał przygotować na 21 marca jeden utwór Czesława Niemena. W Dogrywce do Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Alex Donsky & Dik Forest to zespół, który powstał z zamiłowania do muzyki estradowej i nieograniczonej pasji tworzenia. Praktycznie cały repertuar zespołu składa się z autorskich utworów, które inspirowane są zapomnianą już trochę piosenką estradową i sytuacjami z życia codziennego.

Zespół PRIME powstał z inicjatywy gitarzysty Dawida Behrendt basisty Marcina Behrendt oraz bębniarza Tomka Zuchlke. Sam pomysł stworzenia nowego projektu rockowego zrodził się z początkiem 2010 roku, jednak natłok spraw bieżących oraz zaangażowanie wszystkich trzech muzyków w innej formacji, znacznie opóźniły prace nad nadaniem konkretnego kształtu nowemu projektowi.

Szczeciński artysta „STAN GER.” po latach tworzenia do szuflady postanowił zaprezentować swoje brzmienia szerszej publiczności. Inspiracje znajduje w otaczającym go świecie – garściami czerpie ze swoich przemyśleń i doświadczeń, chociaż, jak sam podkreśla, to smutek jest głównym motywem jego twórczości. Artysta nie boi się odważnych fuzji gatunków – w utworach łączy muzyką klasyczną z elektroniką oraz… rockiem gotyckim. Gitarowe riffy, delikatne brzmienie fortepianu, syntezator i męski wokal wprowadzają słuchacza w muzyczny trans.

Pomimo młodego wieku członków zespołu, jego historia sięga 2013 roku, kiedy do zainspirowanych muzyką rockową uczniów gimnazjum (Piotra Bobowskiego, Mariusza Mierzejewskiego, Michała Kosiorka i Patryka Groszyka) dołączył Damian Kośnik, który wzbogacił zespół o brzmienie gitary basowej oraz zastąpił śpiewającego w raczkującej kapeli Mariusza. Podczas jednej z prób, w głowie Patryka narodził się pomysł na nazwę zespołu. Reszta członków przyjęła nazwę z entuzjazmem i w tamtym momencie narodziła się Strefa 51.

Karina Opyrchał to tajemnicza z wyglądu dziewczyna, która uwielbia wyzwania artystyczne. Ta młoda wokalistka wychowała się w Wadowicach, a obecnie mieszka w Niemczech. Pochodzi z muzycznej rodziny i od najmłodszych lat udziela się wokalnie w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych. Kiedy potrzebuje się wyciszyć – zwiedza nowe miejsca na świecie podróżując i pokonując rocznie tysiące kilometrów. Wokalistka aktywnie bierze udział w licznych festiwalach ogólnopolskich, a także jest laureatką wielu prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce oraz zagranicą.

Mob to czworo przyjaciół, gdzie każdy tworzy swój odrębny wyjątkowy świat i choć dzielą je duże odległości świat muzyczny niema granic. Zespół działa od 2017r. Chłopakom udaje się wspólnie koncertować (Kraków, Nowy Sącz) i kształtować swoje brzmienie oraz własny charakter.

Można by powiedzieć wiele. Że muzyka którą tworzą jest świeża i delikatna a zarazem mocna. Że potrafi łagodnie poruszyć a jednocześnie
jest w stanie porwać. Jak wiatr – po francusku Vent. Ale najzwyczajniej w świecie Vent to po prostu czterech facetów. Pełnych idei, pomysłów, może nawet kreatywności: Piotr (wokal, gitara), Rafał (syntezatory), Paweł (bass) oraz Tomasz (perkusja). Tworzą utwory o zagubieniu, szczęściu, szaleństwie i miłości. Jednym słowem o życiu.

Weronika Boczek: Laureatka pierwszej nagrody na Festiwalu Grzesiuka w Warszawie. Zwyciężczyni Konkursu Muzycznego VII edycji Festiwalu Synestezje w Krakowie. Klarnecistka, autorka tekstów i muzyki. Gra również na ukulele i śpiewa. Z autorskim materiałem debiutowała w Lublinie podczas Festiwalu Inne Brzmienia (2017). Zdobywczyni pierwszego miejsca na Konkursie Młodych Zespołów organizowanym przez Krakowski Klub „Zet Pe Te”. Finalistka 54. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

4Dziki to wrocławski zespół rockowy. Początki działalności Dzików sięgają 2003 roku, wtedy to kilku kolegów ze studiów udzielało się w zespole Marszatel. Po licznych perypetiach muzycznych i nie tylko zespół zmienił nazwę na Dziki, która potem dziwnym zbiegiem okoliczności ewoluowała w 4Dziki. Słuchając Dzików słyszymy melodyjne, skoczne, rockowe utwory, choć momentami można otrzeć się o punk rockowe, czy metalowe brzmienia.Jedno jest pewne, każdy znajdzie u Dzików coś dla siebie.

Kapitan Stereo to rockowy zespół ze Szczecina, niepozostający w określonych ramach gatunkowych. Komponując swoją muzykę kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie zespołu. Wszystkie utwory zespołu są autorskie oraz pisane w języku polskim. Zaczęli grać w 2013 roku. W 2016 roku bez udziału wytwórni nagrali debiutancką płytę. W 2017 roku zespół wygrał Hard Rock Rising 2017 jako Regional Prize Winner (region Europa).

Muzyczne Kartony – Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki. Mimo młodego wieku nasze piosenki trafiają do szerokiego grona odbiorców. Kiedy spotykamy się na próbach zarażamy się pozytywną energią, która w połączeniu z dobrym jedzeniem pomaga nam w komponowaniu utworów. Nasze piosenki idealnie nadają się na wieczorne chwile relaksu z gorącą herbatką.

Zespół No Brothers powstał w Nowym Sączu w 2014 roku z inicjatywy gitarzysty Artura Kmiecika. Wokalistką została Bożena Górecka-Tokarczyk. Sekcja rytmiczna (gitara basowa i perkusja) kilkakrotnie się zmieniała. No Brothers – to gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem a także mocne, melodyjne kompozycje, poruszające teksty, bogate brzmienie i żywiołowe koncerty.

Syndrom ostatnio w krajowych eliminacjach wygrał możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym finale Imagine, oraz dodoatkowo – sesję w Trójka Polskie Radio i w Muzycznym Studio im. A. Osieckiej, 17 grudnia 2018 r. pod opieką Antka Sojki zrealizowali nagrania dwóch piosenek.

Nazywamy się Bloody Mess i jesteśmy młodym zespołem z Warszawy. W kwietniu 2018 roku wydaliśmy własnym nakładem naszą debiutancką płytę i obecnie szukamy własnej drogi aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

PRAGMA – Jesteśmy z Warszawy, gramy od 2014 roku. Muzyka jaką tworzymy to akustyczna alternatywa, lubimy minimalizm w muzyce, ale nie ograniczamy się do jednego stylu i próbujemy łączyć inspiracje każdego z członków zespołu.

Revan to zespół z Gdyni, założony w 2013 roku. Krótko o nas – gramy konkretnie, nie bierzemy jeńców. Heavy metal, stoner, funk, rock n’ roll – to wszystko usłyszysz w naszych utworach. W 2017 roku wydaliśmy debiutanckie LP – “Światostany”.

Kot Kreskowy to zespół grający muzykę reklamowaną jako polski rock. Oprócz wybuchowej i energicznej mieszanki bluesa, rocka i punku, można też usłyszeć nastrojowe ballady, chociaż i w nich nie brakuje kociego pazura.

Stream of Silence – zespół istnieje od 2 lat. Zaczynaliśmy od coverow, oraz kameralnych występów miejskich w Lublinie. W obecnym składzie tj. (Ania Basak – wokal, Maciej Kowalczyk – gitara elektryczna, Michał Telejko – klawisze, Wojtek Kowalczyk – gitara basowa, Karol Nowicki – perkusja).