Rozpoczynamy eliminacje! W czwartek 23 lutego na antenie Radio Sygnały o dwa pierwsze miejsca w finale będzie walczyć 9 artystów.

Od godziny 19:00 na antenie Radia Sygnały będzie można głosować na 9 artystów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Dwa zespoły bądź soliści, którzy otrzymają największą ilość głosów zakwalifikują się bezpośrednio do finału, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. W pierwszych eliminacjach Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Anna Muzyka – studentka Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej na WPA UAM w Kaliszu. Na swoim artystycznym koncie posiada chociażby wydaną autorską płytę, którą sama skomponowała, uliryczniła i nagrała. Jest multiinstrumentalistką i wokalistką, gra m.in. na gitarze, ukulele, mandolinie i pianinie. Muzyka to dla niej forma wyrazu emocji mogąca zmieniać świat na lepsze.

Last Feast of the Wolves to opolska kapela, która swoich początków sięga grudnia 2020 roku. Formacja muzycznie skupia się wokół metalcorowego grania, powiązanego z innymi podgatunkami muzyki metalowej. Grupę tworzą muzycy takich zespołów jak Sekator, Bartzabel, 13 Piętro, czy Devilish Impressions. Inspiracją do działania Last Feast of the Wolves była twórczość wczesnych zespołów metalcorowych z początku wieku oraz nowoczesnych grup (np. Architects).

Nastrój, który gra w duszy duetowi Klaudia Olejarz&Dellyon to melancholia. Lubią sprzeczności, z czego wynika gatunek, który uprawiają, czyli alternatywny pop. Ich pragnieniem jest życie w idealnym świecie i z tego niespełnionego pragnienia często rodzą się ich utwory. W 2022 roku rozpoczęło się ich wyjście z szuflady. Do tej pory na kanale YouTube ukazały się 4 autorskie single duetu: “Mało realny”, “Nietykalna”, “Lady Blue” i “Walczyk królewski”. Przykładowo, o “Lady Blue” najlepiej opowie opinia jednego ze słuchaczy: “Utwór w klimacie czołówek Jamesa Bonda 🙂 Gdyby był po angielsku i podłożyć go do filmu – nie do rozpoznania”

Jesteśmy Punched Orange, czyli młodym zespołem ze Śląska grającym hard rock, chwilami zahaczając o metal oraz punk. Potrafimy porwać tłumy, jesteśmy dużą dawką pozytywnej energii zarówno na scenie jak i poza nią. W swoim „muzycznym portfolio” możemy się pochwalić między innymi supportem na części Europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog, wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie antyradia – Antyfest czy występem na festiwalu w Bieszczadach- Zew się Budzi festiwal. W maju 2021 wydaliśmy debiutancki album pod tytułem „ON/OFF”. Obecnie wydajemy nowe single promujące nasz drugi krążek, który ukaże się w 2023 roku.

ColdFire powstał w 2020 roku. Zespół ma na swoim koncie debiutancką płytę “Dwa kolory życia”. Grają  szeroko pojetego rocka z elementami progresji. Pracują nad drugą płytą.

Kołdra to nowy zespół muzyczny z Wrocławia – grają muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Co to oznacza? W ich repertuarze można usłyszeć cechy charakterystyczne dla takich gatunków muzycznych jak blues, funk, swing, fusion, R&B, latina, a nawet reggae, szanty, czy też hip-hop.. Muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT) rzeczywistość, co podkreślane jest między innymi korpomową, charakteryzującą się mieszaniem słownictwa polskiego oraz angielskiego (tzw. “ponglish”). Ze wszystkiego czerpią, wszystko mieszają, a przy tym bawią się dźwiękiem i słowem.

Nie WieM to nowa jakość na scenie alternatywnej. Zespół powstał na fundamencie grupy The Corners wiosną 2021 roku w Sulechowie. Nagrane demo natychmiast zaowocowało podpisaniem kontraktu i wydaniem debiutanckiego albumu. Ukazał się on 16 lipca 2021 roku nakładem sopockiej wytwórni Soliton. Ich muzyka łączy w sobie elementy niezależnych gitarowych brzmień z popową przebojowością i punkową ekspresją.

Adrenalina jeżeli nie podnosi ciśnienia sąsiadom, to tworzy muzykę. Idea zespołu zaczęła kiełkować w 2021 roku. Po chorobach wieku dziecięcego, zmianach personalnych i licznych poszukiwaniach, w październiku 2022 został ukształtowany obecny skład. Nasi instrumentaliści to doświadczeni muzycy, chociaż należy podkreślić to z całą stanowczością, kosmici pochodzący z różnych światów. Natomiast naszym odkryciem jest Agnieszka, wokalistka zauważona podczas poszukiwań właściwej osoby na miejsce przy mikrofonie. Skład tworzy muzykę na kanonie Hard and Heavy Rocka, mocno opartego na wzorcach tego gatunku z okresu świetności, czyli lat 80 tych i 90 tych ubiegłego stulecia.

Co z tego to zespół, która gra w obecnym składzie od wiosny 2022 roku. Klasyczny skład- dwie gitary, bas, wokal i perkusja. Do muzyki którą wykonujemy najlepiej chyba pasuje opinia jaką usłyszeliśmy kiedyś od jury na którymś z przeglądów: “Gracie archaicznego rokendrola, którego dziś już nikt nie gra”.  Taka była idea od samego początku- prosto, ostro, gitarowo i skutecznie.