Znamy dwóch finalistów Zimowej Giełdy Piosenki. W poniedziałek 28 stycznia o 21:00 na antenie Radia Sygnały będzie walczyć 9 zespołów z całej Polski.
Zasady głosowania zostaną podane na początku trwania audycji. Głosować można tylko raz. Zespół, który zdobędzie największą ilość głosów kwalifikuje się do finału Giełdy. Kapele z 2 i 3 miejsca przechodzą do dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Zespoły, które biorą udział w 3 eliminacjach do Zimowej Giełdy Piosenki to:

Artyfiction jest fuzją wielu gatunków muzyki oraz przestrzeni muzyko-podobnych. Celem jaki sobie obraliśmy jest jak największa „plastyczność” naszych opowieści. Malowanie świata dźwiękami. Z tej też okazji stylistyka utworów pozostaje bliżej niesprecyzowana, podobnie zresztą jak ich przekaz.

Nazywamy się Bloody Mess i jesteśmy młodym zespołem z Warszawy. W kwietniu 2018 roku wydaliśmy własnym nakładem naszą debiutancką płytę i obecnie szukamy własnej drogi aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Inclusion to zespół powstały ze zbiórki ludzi z Krakowa i jego bliższych jak i dalszych okolic. Grupę tworzy piątka odmiennych charakterów muzycznych co skutkuje nietuzinkowym, trudnym do opisania tworem muzycznym, który najlepiej usłyszeć na własne uszy. Pod obecną nazwą występujemy od końca 2014 roku.

W kwietniu 2017 r. Jitterflow skończyło 10 lat. W tym czasie udało nam się zrobić materiał na pierwszą płytę, zbudowaliśmy własne studio i sami zarejestrowaliśmy w nim cały materiał. W 2012 r. wzięliśmy udział w I edycji festiwalu Emergenza i doszliśmy do finału – zajęliśmy 6-te miejsce.

Odwilż: Jesteśmy młodym, rock’n’rollowym triem z Praszki, małej miejscowości koło Wielunia. Gramy od stycznia 2017 roku. Wykonujemy autorską muzykę rockową w języku polskim. Od początku skład kapeli tworzą: Michał Jędryszek – śpiew, gitara, autor muzyki i tekstów; Bartłomiej Polniak – gitara basowa; Maciej Śliwiński – perkusja.

Zespół Radio Landsberg powstał w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Wrony oraz pierwszego perkusisty Leszka Wójtowicza. Nazywał się wtedy Radio Luksemburg. Do zespołu dołączył bsista Jerzy Dutkiewicz oraz wokalistka Jagoda Borkowska. W 2013 Jagoda oddała życiu rodzinnemu, na wokalu pojawił się Jarosław Pikuła.

Syndrom ostatnio w krajowych eliminacjach wygrał możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym finale Imagine, oraz dodoatkowo – sesję w Trójka Polskie Radio i w Muzycznym Studio im. A. Osieckiej, 17 grudnia 2018 r. pod opieką Antka Sojki zrealizowali nagrania dwóch piosenek.

The Magic Juice to krakowski zespół, który zrodził się z czystej miłości do disco-funku lat ’70 i ’80. Do muzyki nieskrępowanej „artystyczną napinką”, do muzyki łączącej niebanalność aranżacji z funkcją wprawiania w ruch ludzi na parkietach. Przez wiele lat lider – Damian Skóra,wkładał pomysł utworzenia takiego projektu do szufladki „marzenia”.

VIKI – Wioleta Kościńska. Jestem solistką z Braniewa, tworzę własne utwory w gatunku seroko rozumianego POP/ROCK z domieszką dźwięków elektronicznych w zależności co pasuje do danego utworu. Piszę teksty o jak najbardziej pozytywnym przekazie, budującym i motywującym do działania.