Już jutro piąte eliminacje! W czwartek 9 marca na antenie Radio Sygnały o dwa ostatnie miejsca w Finale powalczy 10 artystów.

Od godziny 19:00 na antenie Radia Sygnały będzie można głosować na 10 artystów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Dwa zespoły bądź soliści, którzy otrzymają największą ilość głosów zakwalifikują się bezpośrednio do finału, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. W piątych eliminacjach Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

The Silver Moon – jesteśmy młodym zespołem grającym muzykę z pogranicza rocka, bluesa, jazzu i alternatywy. Jest ona również mieszanką energicznych utworów blues-rockowych, emocjonalnych, nostalgicznych ballad oraz psychodelicznego rocka. Pochodzimy z Katowic i po “ograniu” okolicznych miejsc chcielibyśmy dotrzeć do dalszej publiczności.

Światłocień – większość naszej muzyki to najbliżej nurtu rocka alternatywnego. Jednak skład to jakby jazzowe trio (gitara, perka, kontrabas). W utworze Drozd klarnet pojawia się gościnnie (Magdalena Trawicka). Jesteśmy bardziej lokalnym zespołem bo nie grywamy jeszcze koncertów po Polsce. Pracujemy nad wydaniem albumu gdzie będzie więcej naszych piosenek.

Zespół Cloudy powstał w ramach współpracy z Opolskim Studiem DMB Records w 2022 r. Tworzymy autorską muzykę akustyczną. W planach jest wydanie płyty oraz granie koncertów.

‌Szklany ogród to pięcioosobowy zespół rockowy z okolic Chojnic i Człuchowa. Formacja do swojej twórczości dodaje elementy funka, rock&rolla, jazzu, bluesa i metalu. Zespół powstał na przełomie listopada 2020 roku, kiedy znudzeni pandemią wokalistka Michalina Gliwka i multiinstrumentalista Mateusz Fortuński połączyli siły z basistą Karolem Hybnerem. Muzycy od razu znaleźli wspólny język (zawierający duża ilość slapu,niepotrzebnych solówek i riffów gitarowych). Na szczęście zapał muzyków ostudził perkusista Michał Kardas, który zaznaczył, że muzyka jest po to, by ją słuchać.

Nazywam się Emilia Głębocka, ale działam pod pseudonimem emi edwardz. Piszę muzykę od dzieciaka, podając za wzorzec Miley Cyrus czy Demi Lovato. Jednak dorastając odeszłam od typowego popu i w gimnazjum zaczęłam interesować się elektroniką. To szybko przemieniło się w pracę z różnymi instrumentami midi, pluginami, których używali ci “znani”. Tak trafiłam do Warszawskiego SCEKu i zaczęłam uczyć się produkcji muzycznej w Abletonie.

Jestem YULKA (Julia Baczyńska), mam 20 lat. Piszę utwory od 14 roku życia. Od najmłodszych lat zawsze śpiewałam z moją siostrą- Emilką. Chłopaków z bandu poznałam całkiem przypadkiem, zaczęliśmy od grania na ulicy, co kochamy, następnie małe koncerty i tak właśnie powstał.

Jestem Klemek, studiuje 2 rok PRu. Muzyką zajmuję się od dwóch lat jednak już wcześniej słuchałem jej tak dużo, że w końcu postanowiłem robić coś swojego. Chcę pokazać się szerzej publice by mieć jakieś wymagania, które będę mógł spełniać i rozwijać się w tej branży coraz lepiej.

Złudne Poczucie Bezpieczeństwa i Ciepła (ZP BiC) od sześciu lat tworzy alternatywę dla popularnego słuchacza, bawiąc się muzyką z pogranicza poezji, bluesa czy innych, bardziej mocnych brzmień. ZP BiC wygrał w 2016 roku powiatowy przegląd talentów powiatu wodzisławskiego, lecz dopiero niedawno wyszli ze śląskiej klatki powiatowej i podbijają inne województwa (na razie opolskie od południa i dolnośląskie od jego serca – Wrocławia, gdzie 40% zespołu studiuje, mieszka i tworzy).

Jestem Hub3rt, mam 20 lat i jestem producentem muzycznym oraz studentem mechaniki i budowy maszyn. Przygodę z muzyką zacząłem wiele lat temu od nauki gry na keyboardzie, później zająłem się produkcją własnych utworów.

The Breslauers to zespół rockabilly założony w 2020 roku we Wrocławiu. Zespół składa się z czterech członków z czterech różnych stron świata: Mateusz (gitara), Ali (bas), Caitanya (perkusja) i Karissa (wokal). Wszyscy szczycą się swoim energetycznym i oryginalnym stylem!