Nadchodzą czwarte eliminacje! We wtorek 7 marca na antenie Radio Sygnały o dwa kolejne miejsca w Finale powalczy 10 artystów.

Od godziny 19:00 na antenie Radia Sygnały będzie można głosować na 10 artystów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Dwa zespoły bądź soliści, którzy otrzymają największą ilość głosów zakwalifikują się bezpośrednio do finału, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. W czwartych eliminacjach Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Under The Shower – zespół z Wrocławia, który gra szeroko pojętego rocka. Swój debiut zaliczyli we wrocławskim klubie Firlej, skąd kontynuowali swoją podróż po muzycznych miejscach miasta. Inspirują się brzmieniami modern rockowymi zarówno z polskiej, jak i zagranicznej sceny. Poza grą w zespole są  po prostu przyjaciółmi, którzy razem się śmieją i spędzają wolne chwile.

Po Burzy – jesteśmy zespołem, wykonującym autorskie piosenki w nurcie poetycko-literackim. Zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w różnych miejscach Polski. Wystąpiliśmy dwa razy w finałowych przesłuchaniach festiwalu YAPA w Łodzi. Jesteśmy w trakcie nagrań materiału do naszej trzeciej płyty.

Muzyka, którą gra zespół Chłopcy to muzyka eklektyczna – bez założeń i trzymania się jakiegoś konkretnego gatunku. Wśród piosenek które wykonuje można usłyszeć hip hop, reggae, nową falę, piosenkę poetycką, post punk, balladę, funky, a nawet country. Tradycją już stało się zapraszanie do niektórych piosenek muzyków z innych składów, głównie gitarzystów. W kilku nagraniach brała udział pianistka jazzowa – Lila Kostrzewa.

Haja to grupa muzyczna z Dolnego Śląska, dla której najważniejsze są piosenki i zawarte w nich historie. Zespół gra analogowo, intrygująco, ale nigdy nie zapomina o melodii.

Other Minds to “throwback” do lat 90′ w polskiej muzyce alternatywnej. Filmowe brzmienie, czerpiące z całej palety muzycznych barw, w połączeniu z płynącym, subtelnie melancholijnym wokalem, tworzy połączenie, które zapadnie w pamięci fanów szeroko pojętego rocka eksperymentalnego.

Zielonogórski zespół Sweet Monday to grupa studentów grających i tworzących alternatywnego rocka. Występują razem razem od 2021 roku. W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i wokalista, skrzypaczka, basista oraz perkusista. Role w zespole nie są sztywno ustalone i członkowie często wymieniają się instrumentami. W ich utworach można usłyszeć inspiracje różnymi zespołami, m.in.: Radiohead, The White Stripes, The Mars Volta i Kings of Leon.

Malinowa Mąka to żywy muzyczny organizm będący trzonem wielu zespołów i projektów. Współtworząc rockowy band o nazwie Black Stage wydali sześć singli. Jeden z nich świetnie sobie radził na liście przebojów Radia Wnet. Od 2016 służą jako muzycy sesyjni dla wielu solowych artystów. Teraz po przejściach jako niezależne trio chcą grać rocka, nagrywać i koncertować po całej Polsce.

Weronika Malach – Wierzę, że piosenki powinny przekazywać prawdę, być odzwierciedleniem duszy. Naszych lęków, radości, bólu i zachwytu, całej palety barw, które oferuje życie. Staram się w utworach przekazać moją prawdę, która, mam nadzieję, wpływa także na odbiorców. Pragnę, aby utożsamili się ze słowami i przeżyli głębokie doświadczenie, zarówno artystyczne, jak i emocjonalne.

Nazywam się Tomek Mikrut i od ponad 10 lat jestem związany ze środowiskiem muzycznym. Ukończyłem szkołę muzyczną I i II stopnia w Opolu w klasie gitary oraz jestem laureatem wielu konkursów gitarowych krajowych oraz międzynarodowych. Od 2021 roku jestem studentem poznańskiej akademii muzycznej na kierunku instrumentalistyka, specjalizacji gitara klasyczna. Oprócz tego uwielbiam śpiewać i pisać swoje własne teksty piosenek i melodie.

Entfloria – nasza muzyka to mieszanka wielu stylów- dźwięków wprost z powietrza i z głębi ziemi; rozgrzewająca jak ogień i rześka jak górska woda. Gramy to, co aktualnie czujemy, zgodnie z energią natury; bez szufladkowania i ograniczeń gatunkowych. Łączymy świeżość i oryginalność pomysłów z czasami surowym, tajemniczym i ,,oldschoolowym” brzmieniem.