W poniedziałek 11 lutego na antenie Radia Sygnały będą mieć miejsce piąte eliminacje do Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.
Od 21:00 będzie można usłyszeć 9 zespołów z całej Polski, które będą walczyć o możliwość udziału w finale Zimowej Giełdy Piosenki. Zespół, który zdobędzie największą ilość głosów przechodzi, do finału, który będzie mieć miejsce 21 marca w Studenckim Centrum Kultury. Zespoły z 2 i 3 miejsca kwalifikują się do dogrywki, która będzie mieć miejsce również na antenie Radia Sygnały. Zasady głosowania zostaną podane na początku trwania audycji. W walce o finał wezmą udział:

4Dziki to wrocławski zespół rockowy. Początki działalności Dzików sięgają 2003 roku, wtedy to kilku kolegów ze studiów udzielało się w zespole Marszatel. Po licznych perypetiach muzycznych i nie tylko zespół zmienił nazwę na Dziki, która potem dziwnym zbiegiem okoliczności ewoluowała w 4Dziki. Słuchając Dzików słyszymy melodyjne, skoczne, rockowe utwory, choć momentami można otrzeć się o punk rockowe, czy metalowe brzmienia.Jedno jest pewne, każdy znajdzie u Dzików coś dla siebie.

De Gustibus to wielka różnorodność, nie dająca zamknąć się w ściśle określone ramy a muzyka jaką wykonują to przekrój wielu muzycznych nurtów. Choć na pozór, wykonywane utwory mogą nie tworzyć spójnej całości to jednak posiadają wspólny mianownik. Są nim emocje. W repertuarze grupy znaleźć można utwory sprzed kilkudziesięciu lat jak i współczesne, polskie oraz obcojęzyczne, jednak wszystkie posiadają ładunek emocjonalny.

Zespół Hard Rider powstał w maju 2016 roku z inicjatywy Pawła Wolskiego i Krzysztofa Łungowskiego. Początek był bardzo trudny, brak muzyków do współpracy, jednakże finalnie znaleźliśmy odpowiedni skład i działamy od końca 2017r. Mamy za sobą wygraną w Gostyńskich Rockowaniach oraz udział w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław.

KAIRO to preparat dźwiękowy w formie balsamu na uszy. Dawka emocji podana w KAIRO skutkuje natychmiastową utratą kontaktu z rzeczywistością oraz kosmicznym odlotem w nieznane. Uwaga! Ocean dźwięków rozlany przez KAIRO grozi zanurzeniem w uczuciu bezwładności oraz silnym uzależnieniem.

Zespół Setin powstał w 2013 z grupy muzyków grających do tej pory w różnych innych formacjach muzycznych. Setin tworzy muzykę określana jako “dirty rock”. W swoich utworach zwraca uwagę na to co ludzkie, bez zważania na społeczne neurotyzmy. Ich muzyka skupia w sobie to co brzydkie i piękne zarazem.

Trafiłem na Owczarnię to zespół grający melodyjny rock z lekkimi tekstami i nutką punk-rocka. Obecnie gra w Dąbrowie Górniczej, gdzie cały czas pracuje nad nowym materiałem koncertowym. Najbardziej znanym utworem zespołu jest “Uczcijmy tę chwilę’

Zespół Vestige powstał w 2016 roku. Po kilku tygodniach wspólnych prób zadebiutował podczas Przeglądu Kapel Studenckich w Lublinie zdobywając pierwsze miejsce. Wygrana dała możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności oraz była motywacją dla dalszej działalności zespołu. Jego twórczość skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej.

Zagubieni w intencjach: gramy muzykę autorską w klimacie jazzowo – alternatywnym, z elementami muzyki folkowej. Uważamy, że warstwa tekstowa jest kompatybilną częścią utworu muzycznego. Opieramy się na wąskim instrumentarium, na które składa się wokal, kontrabas i perkusjonalia. Działamy w myśl zasady – minimum środków, maksimum wyrazu.

Kapitan Stereo to rockowy zespół ze Szczecina, niepozostający w określonych ramach gatunkowych. Komponując swoją muzykę kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie zespołu. Wszystkie utwory zespołu są autorskie oraz pisane w języku polskim. Zaczęli grać w 2013 roku. W 2016 roku bez udziału wytwórni nagrali debiutancką płytę. W 2017 roku zespół wygrał Hard Rock Rising 2017 jako Regional Prize Winner (region Europa).