W poniedziałek 18 lutego o godzinie 21:00 na antenie Radia Sygnały będzie można wziąć udział w audycji, która wyłoni 6 finalistę Zimowej Giełdy Piosenki 2019 roku.
Podczas audycji zostanie zaprezentowanych 9 zespołów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów przyjedzie na wielki finał 21 marca do Studenckiego Centrum Kultury. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Kapele, którą biorą udział w 6 eliminacjach to:

AIMO Debiutowała na Festiwalu Łódź Miastem Talentów, w którym zajęła drugie miejsce. Od tamtego czasu miała możliwość zagrania na kilku festiwalach m.in. Enea Spring Break Festiwal, Songwriter Łódź Festiwal, International Boat of Culture Festival czy 41 Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych.

hethet to trio: Ada Rusinkiewicz (głos, gitara/ukulele), Daria Płusa (gitara basowa), Robert Kujawa (perkusja) i szereg kontrastów brzmieniowych: wysokie z niskim, jasne z ciemnym, grube z chudym. Z takiego połączenia powstają piosenki z polskimi tekstami i minimalistyczną instrumentacją, które pozwalają przenieść się na chwilę gdzieś het het.

Kosmo Poets to duo z Krakowa, Jesus (Tomasz Kijewski, wokal/teksty) i Prins (Karol Huzarski, muzyka) powstał w 2017 roku na scenie niezależnej, grając koncerty naszych innych zespołów. Podróż balansująca między industrialem a poezją. Dwie dusze nie mogące odnaleźć spokoju w ładzie i harmonii, postanowiły zrzucić kajdany poprawności, pozbyć reguł i ruszyć w nieznane. Poezja śpiewana przez rockendrolowca otulona onirycznymi barwami dzwięku elektro.

Można by powiedzieć wiele. Że muzyka którą tworzą jest świeża i delikatna a zarazem mocna. Że potrafi łagodnie poruszyć a jednocześnie
jest w stanie porwać. Jak wiatr – po francusku Vent. Ale najzwyczajniej w świecie Vent to po prostu czterech facetów. Pełnych idei, pomysłów, może nawet kreatywności: Piotr (wokal, gitara), Rafał (syntezatory), Paweł (bass) oraz Tomasz (perkusja). Tworzą utwory o zagubieniu, szczęściu, szaleństwie i miłości. Jednym słowem o życiu.

Weronika Boczek – Laureatka pierwszej nagrody na Festiwalu Grzesiuka w Warszawie. Zwyciężczyni Konkursu Muzycznego VII edycji Festiwalu Synestezje w Krakowie. Klarnecistka, autorka tekstów i muzyki. Gra również na ukulele i śpiewa. Z autorskim materiałem debiutowała w Lublinie podczas Festiwalu Inne Brzmienia (2017). Zdobywczyni pierwszego miejsca na Konkursie Młodych Zespołów organizowanym przez Krakowski Klub “Zet Pe Te”. Finalistka 54. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Zespół Widoki powstał w 2018 roku, z inicjatywy starych, dobrych kumpli – Michała Juszkiewicza i Matta Fidlera. To w ich życiu przyszła pora na przekucie garażowych zapędów, polskojęzycznych tekstów i głębokiego uczucia do muzyki w żywy organizm o nazwie Widoki. Grupa wydała na świat pierwsze utwory stworzone w domowym zaciszu w formie EPki „Niepokoje”. Te spotkały się z ciepłym przyjęciem lokalnego środowiska co zaowocowało obsadzeniem wolnych miejsc w formacji.

Wyjście Awaryjne – Łączymy rock i hip-hop tworząc szaloną mieszankę, która ma jedno zadanie – rozbujać nawet największego ponuraka. Jeżeli lubisz klimaty w stylu Beastie Boys czy RATM – trafiłeś w dychę. Serwujemy garść rasowych gitarowych riffów, które w połączeniu nawijką Endiego dadzą solidnego kopniaka w tyłek.

Złośnik – jesteśmy z Ciechocinka, aktywnie koncertujemy od trzech lat. Nasze utwory są szybkie, brzmią surowo, a melorecytowany wokal przekazuje szydercze teksty. Naszym największym marzeniem jest zagrać w Domu Zdrojowym gdzie Maxi Kaz wyrusza na łowy. W październiku 2018 wydaliśmy pierwszą płytę o tytule Rozjuszony Bażant.

ZSRE powstał w maju 2013 w Zawierciu i gra melodyjnego punk rocka. Obecny skład kapeli to: Bogobojny – wokal, Profesor Kolce – bas, Bonku – gitara, Czarny Krzysztof – perkusja. Na swoim koncie mają dwa dema: “Jeśli chcecie wojny będziecie ją mieć”, “Old cocks never die”. Ostatnio pojawiło się ich nowe demo nagrane w najnowszym składzie noszące nazwę “Muzyka przeciwko twoim starym”.