W poniedziałek 10 lutego o godzinie 20:30 na antenie Radia Sygnały będzie można wziąć udział w audycji, która wyłoni 6 finalistę Zimowej Giełdy Piosenki 2020 roku.
Podczas audycji zostanie zaprezentowanych 11 zespołów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku trwania audycji. Zespół, który zdobędzie najwięcej głosów przyjedzie na wielki finał 20 marca do Studenckiego Centrum Kultury. Zespoły z 2 i 3 miejsca przechodzą dogrywki, która również będzie mieć miejsce na antenie Radia Sygnały. Kapele, którą biorą udział w 6 eliminacjach to:

ICON to warszawska formacja w której twórczości znajdziecie sporą dawkę porządnego rockowego brzmienia. Soczyste riffy, energiczne tempo, mnóstwo harmonii gitarowych, solówki, chwytliwe melodie i energetyczny kawał mocnego, babskiego wokalu. W klimacie ich grania słychać duży ukłon w stronę starego, dobrego, klasycznego, melodyjnego heavy-metalu ze słyszalnymi inspiracjami Iron Maiden.

Konstelacje – Gramy razem od 2017 roku, materiał autorski, po polsku – pachnący wolnością, górskim powietrzem, sennymi marzeniami & bezkresem nieba. W składzie mamy harfę, gitary, bas, perkusję z klimatem & wokal. Naszą przestrzenią jest Kraków, ale lubimy się wynurzać 🙂 w Busku Zdroju na festiwalu Wojtka Belona – Niechaj Zabrzmi Bukowina 2019 – zdobyliśmy drugą nagrodę.

Zespół Mith – grają razem już od pięciu lat. Od początku działalności starają się tworzyć własną muzykę, w którą wkładają całe serce i zaangażowanie. Z tego zestawienia różnych gustów i podejść do muzyki powstała mieszanka, którą klasyfikowalibyśmy jako rock o niejednolitej twarzy.

Monika to wokalistka pochodząca z małej kujawskiej wioski niedaleko Piotrkowa Kujawskiego. Nie boi się wyzwań i zadań ekstremalnych dlatego ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i podjęła pracę w szkołach muzycznych ucząc dzieci kształcenia słuchu i innych dziwnych muzycznych przedmiotów.

Gosia, Filip, Maciej i Paweł, czyli czwórka przyjaciół, których łączy miłość do muzyki. Zespół powstał w 2017 roku w Olsztynie i od tego czasu czynnie udziela się na scenie muzycznej. Członkowie zespołu łączą różnorodne inspiracje muzyczne i swoje indywidualne wizje w jedną całość, tworząc wybuchową mieszankę, jaką jest „Pod Kontrolą”.

Nazywamy się POLY i jesteśmy młodym zespołem z Łodzi, założonym w 2017 roku. Gramy muzykę z pogranicza alternatywnego pop-rocka i folku. W marcu ubiegłego roku wydaliśmy naszą debiutancką EP-kę pt. “Dziwnie trochę tak…”, a w lipcu wakacyjny singiel “Letni Duch”.

Zespół RECEPTA pochodzi z Konina (wschodnia Wielkopolska) i powstał w 2013 roku. Nagrał wtedy swoją pierwszą epkę pod tytułem „C.D.N.”.  Grają szeroko pojętą muzykę popowo-rockową, której autorami są Arek Sobolewski (gitary), Arek Petruk (instrumenty klawiszowe) i Barbara Drop (wokal), która również pisze teksty. Na gitarze basowej gra z nimi Mikołaj Mieszała, a na perkusji Andrzej Jaśniewicz.

Latem 2012 roku gdy powstawał zespół Seeking Dreams nikt z nas nie spodziewał się, że wakacyjna przygoda będzie trwała tak długo i przyniesie nam tyle przeżyć. Jesteśmy grupą siedmiu przyjaciół, których przez życie prowadzi muzyka. Muzyką którą gramy jest rock, bardzo szeroko pojęty.

Tequila Twist to szczecinecka grupa crossoverowa założona w 2019 roku przez Grzegorza Moroza, Kamila Jurczaka oraz Maję Dowlaszewicz. W muzyce zespołu można dostrzec mieszankę wielu gatunków, a w szczególności: hard rock, punk, funk oraz rap. Samą ideą grupy jest energia i dobra zabawa podczas występów na żywo.

Violet Train to wrocławska formacja, Aktywnie działająca na scenie od 2016 roku. Czterej muzycy poruszają się w stylistyce rocka alternatywnego z elementami pop i elektroniki. Zespół łączy różne muzyczne fascynacje – od Tears for Fears i Depeche Mode po Faith No More i Alice in Chains. W ich twórczości przeplata się brudne brzmienie gitar z charakterystycznymi syntezatorowymi melodiami.

ZAGŁADA to zespół, który powstał pod koniec 2015 roku w Pniewach. Muzyka jaką wykonuje grupa, to dosyć ostry heavy metal, w którym doszukać się można inspiracji takimi wykonawcami jak „Iron Maiden”, „Metallica” czy polskie „Turbo” lecz można usłyszeć również elementy klasycznego thrashu po wstawki hardrockowe. Kompozycje własne kapeli niosą ze sobą pozytywną energię, ciężkie metalowe a momentami melodyjne gitarowe riffy i charakterystyczne niebanalne partie perkusji.