Nadchodzą trzecie eliminacje! W czwartek 2 marca na antenie Radio sygnały o dwa kolejne miejsca w finale powalczy 11 artystów.

Od godziny 19:00 na antenie Radia Sygnały będzie można głosować na 11 artystów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Dwa zespoły bądź soliści, którzy otrzymają największą ilość głosów zakwalifikują się bezpośrednio do finału, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. W drugich eliminacjach Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Świat dzieli się na cztery strony a kot zawsze spada na cztery łapy. My spadamy na scenę łącząc kolory w muzykę z pogranicza rock and rolla, grunge’u i funk’a. Jednym słowem – KIN CAT!

Violet Ambulance – Fioletowa Karetka zrodziła się w Gdyni w roku 2018 z inicjatywy Tymka “Rdzawego” (wokal) i Szymona “Chlora” (gitara). Napisali kilka piosenek i marzyli o graniu na wielkich scenach. Po dwóch latach namówili swojego przyjaciela Pawła “Glona” na podjęcie samodzielnej nauki gry na perkusji i po pół roku zaczęli grać swoje pierwsze koncerty. Drogi Karetki rozjechały się, kiedy Tymek i Szymon wyjechali do Wrocławia na studia. Tam skrzyżowały się z Kubą “Rzułtym”, ich basistą. W takim składzie grają od pół roku i próbują podbić polską scenę. Tworzą muzykę która meandruje gdzieś pomiędzy poppunk’iem, klasycznym rockiem, popem i alternatywnymi brzmieniami.

Herbiarz – trójmiejski raper, realizator nagrań, kompozytor, producent muzyczny, pisarz oraz przedsiębiorca. W 2013 roku pierwszy raz podjął się freestylu, co doprowadziło do pierwszych nagrań w 2017. Herbiarz od 15 listopada 2021 roku wszystkie swoje utwory produkuje samodzielnie wraz z bitami. Na swoim koncie ma dziesiątki zagranych koncertów oraz 3 oficjalne albumy.

The Süns – działamy od 2 lat i mamy wielkie marzenia. Brzmienie i muzyka zespołu, to autentyczny heavy-rock, brudny blues, wczesny rock progresywny i rock psychodeliczny z zachodniego wybrzeża. Granie spod znaku wczesnego Black Sabbath, The Doors, ale i brytyjskiego rhythm and bluesa czy polskiego rocka (Klan, Nurt). Idziemy pod prąd, mamy wrażenie, że robimy coś innego, świeżego. Nie gramy praktycznie żadnych coverów. Już od samego początku obraliśmy ambitną ścieżkę grania własnych kompozycji.

Nazywam się Kalina Filus, mam jeszcze naście lat. Od zawsze poszukiwałam ujścia dla moich emocji, refleksji, ostatecznie znajdując je w muzyce. Na co dzień studiuję informatykę i matematykę, a muzyczna twórczość pozwala mi wciąż wierzyć, że życie to dużo więcej, niż schludnie ułożone w tabelkach liczby.

Jestem Patrycja. Mój pseudonim artystyczny to I.K.A . Muzykę mam we krwi od urodzenia, ponieważ w mojej rodzinie każdy gra na instrumencie. Osobiście jestem po ukończeniu średniej szkoły muzycznej, klasy gitary klasycznej. Swoje teksty piosenek zawsze trafiały przysłowiowo “do szuflady”. Moja twórczość ujrzała światło dzienne w 2020 roku. W swoim jednoosobowym zespole jestem songwriterką, instrumentalistą, wokalistką i aranżerem. W swoich piosenkach piszę o swoich doświadczeniach, emocjach, ale też rozwijam myśli książek psychologicznych, które lubię w wolnym czasie poczytać.

Hegemon to wrocławski zespół rockowy grający muzykę z pogranicza klasycznego rocka, metalu, bluesa, popu, ballad i muzyki symfonicznej. Ich kompozycje są inspirowane ludźmi i dla ludzi. Dla zabawy, ku refleksji, dla emocji. Skład Hegemona to mieszanka scenicznego doświadczenia i dojrzałości z nieokrzesaną energią młodości, co wyraźnie słychać w ich kompozycjach.

Color blue to duet, który zapoczątkowała chęć syntezy dream popu z emocjonalnymi pocztówkami ukrytymi w słowach i dźwiękach. Gatunkowo najbliżej im do muzyki alternatywnej i elektronicznej. Dotychczasowe utwory osadzone są w melancholijnych, sennych, ale barwnych aranżacjach, które niosą w sobie treści z pogranicza jawy i snu.

The White Seagull to wielkopolski duet muzyczny powstały w 2022 roku tworzący autorską, szeroko pojętą muzykę elektroniczną.  Ich utwory cechują się świeżością, oryginalnością i pomysłowością. Co ciekawe, wszystkie piosenki są ich dziełem od podstaw.

Mirraj to projekt powstały z inicjatywy Marty Majek i Alicji Ciecierksiej – przyjaciółek, które od lat współpracują ze sobą jako duet wokalny, na co dzień związany z Klubem Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Dołączył do nich Jakub Stec- gitarzysta i muzykolog, ich wspólny znajomy- Marty, z Chóru Akademickiego UW, a Alicji właśnie ze studiów muzykologicznych, również na UW. Dzięki temu spotkaniu ukształtowały się piosenki, które wpisując się w nurt “piosenki autorskiej” łączą zainteresowanie folkiem ze współczesnymi brzmieniami.

Kuba Folwarczny to wokalista, autor tekstów oraz muzyki. W 2022 roku, w Krakowie, skompletował zespół w składzie – Szymon Dziwisz (perkusja) i Grzegorz Czech (gitara basowa), wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową z elementami indie, alternatywy, popu czy rock and rolla. W tekstach znajdują się nawiązania do tematu samoświadomości, panujących stereotypów czy różnorodności . Latem 2022 roku nagrane zostały dwa pierwsze single – “Czy” i “Deszcz”. Utwór „Czy” dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce audycji “Będzie Głośno” programu „Czwórka” Polskiego Radia.