Nadchodzą drugie eliminacje! We wtorek 28 lutego na antenie Radio sygnały o dwa kolejne miejsca w finale powalczy 12 artystów.

Od godziny 19:00 na antenie Radia Sygnały będzie można głosować na 12 artystów z całej Polski. Zasady głosowania zostaną podane na początku audycji. Dwa zespoły bądź soliści, którzy otrzymają największą ilość głosów zakwalifikują się bezpośrednio do finału, który odbędzie się 24 marca w Studenckim Centrum Kultury w Opolu. W drugich eliminacjach Zimowej Giełdy Piosenki wezmą udział:

Polimorfizm – wrocławski zespół, który czaruje widzów oceanem hard-rockowej energii. Powściągliwa perkusja, równiutki bas, energetyczne gitary i ekscentryczny wokal – sumą tej kombinacji jest Polimorfizm. Ogień na scenie gwarantowany.

Zespół Koniec Listopada to kwartet z Białej Podlaskiej. Energia i kontakt z publicznością to ich znak rozpoznawczy, w tekstach nie brakuje głębokich egzystencjalnych refleksji podlanych ironicznym sosem, a muzyka, którą grają oscyluje pomiędzy rockowym pazurem, punkowym zacięciem i metalowym
groovem.

Mellow Monday – wszystkich członków zespołu połączyła pasja do muzyki. Grupa gra autorskie utwory, w których przewijają się różne gatunki muzyczne od pop’u po rock, funky oraz alterantywę. Mieszanka gatunkowa powstała przez połączenie brzmień wszystkich muzyków Mellow Monday. Aktualnie po dłuższym czasie wspólnego grania zamykają swój dorobek twórczy bardziej zwięźle – pop/funky/jazz. Celem artystów jest pielęgnowanie własnej twórczości i wrażliwości muzycznej oraz przekazywanie słuchaczom energii płynącej z dźwięków.

Stworzyliśmy Stonage Full of Sun jako rodzeństwo (wokal i gitara akustyczna) wyrastając z fascynacji muzyką południa Stanów Zjednoczonych. Po jakimś czasie basista oraz perkusista dołączyli do składu i zaczęliśmy kierować się w stronę cięższego brzmienia. Zdecydowaliśmy jednak zachować gitarę akustyczną i połączyć jej głęboką, ciepłą charakterystykę z brzmieniem i stylem gry kojarzonym z gitarą elektryczną. Nasza muzyka jest zatem gatunkowo dość zróżnicowana i wielu może w niej odnaleźć coś znajomego.

Nikotyna to organiczny związek muzyczny powstały na skutek pasji do muzyki rockowej powiązanej syntetycznie z innymi gatunkami. Struktury zespołu ewoluowały na przestrzeni lat, a obecny skład wykrystalizował się w 2022 roku i utrzymuje jednorodne połączenie. Nikotyna posiada szereg charakterystycznych dla siebie własności powstałych z mieszaniny wszelkich pierwiastków rocka, tworzących unikalny i niespotykany dotąd klimat. Sam przekonaj się czy to mieszanka wybuchowa!

Zespół ani to projekt powstał w 2018 roku z inicjatywy Anny Humeniuk, wokalistki i autorki piosenek. Pierwsza piosenka “Sowy”, stała się punktem wyjścia dla brzmienia zespołu oraz jego przekazu. Okres wytężonej pracy i poszukiwań muzyków zaowocował powstaniem albumu EP pt. “Ty i świat”, składającego się z pięciu świeżych utworów, a treścią są uniwersalne przeżycia, które nie oszczędziły jeszcze nikogo. Muzyka z kolei, to coś pomiędzy alternatywnym popem a indie rockiem z elementami funky i elektroniki.

Suck My Glove to pełen energii skład trzyosobowy grający i śpiewający pod wezwaniem podkładów elektronicznych. Muzykę jaką można usłyszeć nazywamy SUCK AND ROLL. SUCK AND ROLL zawiera multikulturową garść gatunków muzycznych metal, rock, pop, reggae, polirytmiczne wstawki nawiązujące do Djentu.

Kierunek w jakim podąża zespół Tamtej Nocy cechuje się przestrzennym brzmieniem, które w połączeniu z żywym głosem Wiktorii przenosi słuchaczy w beztroski świat nostalgii oraz marzeń sennych. Oprócz nostalgii, w utworach Tamtej Nocy znajdziemy także wierne odwzorowanie pełnego spektrum młodzieńczych emocji. Młodzi artyści chętnie zamieniają swoje odczucia na ambitną warstwę dźwiękową, która okraszona jest młodzieżową, nieraz ubarwioną slangiem liryką.

Muzyka jaką prezentują GABI & The Freedom Birds jest wypadkową ich wrażliwości i indywidualnej interpretacji obserwowanego bacznie świata, począwszy od młodzieńczego buntu po kryzys wieku średniego. Tworzą z pasji i wewnętrznej potrzeby. Muzyka ich uskrzydla, daje życiową wolność i sens. Chętnie sięgają do korzeni, oczywiście nie zamykając się jedynie w nich.

MISSCORE to polski zespół rockowy współtworzony przez czwórkę pasjonatów mocnego, nowoczesnego brzmienia. Grupa powstała z inicjatywy wokalistki Natalii Rygiel. Twórczość zespołu bazuje na gitarowych riffach z elementami elektroniki. Całość dopełnia damski głos oraz teksty w języku angielskim. Muzyka Misscore to ciekawe, nowoczesne i nietuzinkowe kompozycje, które szybko wpadają w ucho i na długo zostają w pamięci słuchaczy.

MAD in Poland jest jak portal łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Wokalista grupy to rodowity Brytyjczyk. Reszta zespołu, gitarzysta, basista oraz perkusista to muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech – często bardzo rozbieżnych – wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu.

Hamulec – jesteśmy grupą czterech nieokrzesanych chłopaków z okolic Katowic grającą ThrashPunk. Mamy za sobą kilkadziesiąt gigów na własnej trasie promującej pierwszą płytę pt. “Na Gapę”, występ na Męskim Graniu 21 w Krakowie oraz granie przed takimi bandami jak Moskwa, TheBill, ZenekKupatasa czy Alcoholica. Chcemy promować nasze mocne gitarowe granie jak najlepiej się da. Oddając całych siebie fanom poprzez koncerty i trasy, a także przez solidną pracę w mediach społecznościowych. Uważamy że Hamulec byłby świetnym dodatkiem mocnego Thrash-Punkowego brzmienia na Waszej scenie.